Kobe Bryant ka vendosur t’i japë fund debatit shumëvjeçar lidhur me legjendat e NBA-së për atë se cili është ‘GOAT’ (më i madhi i të gjitha kohërave).

Gjatë pjesëmarrjes në emisionin Late Late Show with James Corden, ikona e LA Lakers është dashur t’i përgjigjet pyetjes së vështirë, ndërsa obligohej të ishte i sinqertë në atë që thoshte.

Të gjitha lajmet nga Kobe Bryant Të gjitha lajmet nga Kobe Bryant

Corden ka kërkuar nga Bryant që ta renditë veten, LeBron Jamesin dhe Michael Jordanin, nga më i miri te më i keqi.

40-vjeçari fillimisht tha se nuk do të përgjigjej, mirëpo nikoqiri i emisionit insistoi që ish-basketbollisti ta bënte renditjen e këtyre tre basketbollistëve të mëdhenj.

“Në rregull. Unë jam më i miri. Michael është i dyti më i miri, LeBron është i treti më i miri”, deklaroi Bryant dhe kjo nxiti brohoritje te publiku. /Telegrafi/