LAJMI I FUNDIT:

Kluivert: E shoh veten te Barça brenda shtatë vitesh

Kluivert: E shoh veten te Barça brenda shtatë vitesh
Sensacion i kampionatit holandez
Reklama

Djali i legjendës holandeze, Patrick Kluivert, Justini, e sheh vetën pas do vite te ish-skuadra e babait të tij, Barcelona.

Justin Kluivert është vetëm 17-vjeçar, por po mahnit të gjithë me aftësitë e tij.


Era për gol me manovrat e mira në sulm kanë bërë që Justin të shihet si pasardhës natyral i babit të tij.

Djali i Patrick Kulivert shënon golin e parë për Ajaxin (Video)
Lexo po ashtu Djali i Patrick Kulivert shënon golin e parë për Ajaxin (Video)

Ashtu mendon edhe sulmuesi i ri i Ajaxit, i cili shpreson që pas një kohe të luaj te gjiganti spanjolle, Barcelona, aty ka babai i tij luajti me plot sukses për shumë vite.

“Barcelona është klubi im i ëndrrave. Por, përpara Barcelonës, unë do të doja të luaj në Angli”, ka thënë fillimisht Kluivert për Mundo Deportivo, përcjell Telegrafi.

Barça mes Dybalas dhe Griezmannit
Lexo po ashtu Barça mes Dybalas dhe Griezmannit

“Unë mund të shoh veten në Barça brenda 7 vitesh”, përfundoi talenti holandez.

Ndryshe, Justin këtë javë shënoi edhe golin e tij të parë me skuadrën e parë të Ajaxit, duke bërë bujë të madhe neper media evropiane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori