LAJMI I FUNDIT:

Kluivert: De Ligt është mjaft i mirë për Barcelonën

Kluivert: De Ligt është mjaft i mirë për Barcelonën

Patrick Kluivert ka thënë se mund të shohë mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt, te Barcelona, pasi ai është mjaft i mirë për këtë klub.

Reklama

Adoleshenti holandez është një objektiv për Barçën për të përforcuar skuadrën gjatë afatit kalimtar veror.

Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez ka qenë duke e shikuar nga afër talentin holandez këtë sezon.

Barcelona dërgon agjentë për ta parë nga afër mbrojtësin De Ligt  
Lexo po ashtu Barcelona dërgon agjentë për ta parë nga afër mbrojtësin De Ligt  

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Ajaxit, Kluivert, është në dijeni të interesit dhe thotë se De Ligt mund të përballojë një lëvizje të tillë.

Kluivert së bashku me djemtë e tij dhe de Ligt

“Ai është shumë i ri, por ai ka cilësitë për të luajtur në çdo ekip të madh në botë”, ka thënë fillimisht Kluivert.

“Kur them çdo ekip të madh, kjo përfshinë edhe Barcelonën”, përfundoi legjenda holandeze.

Barça mendon revolucionin, kërkohen katër lojtarë të Ajaxit  
Lexo po ashtu Barça mendon revolucionin, kërkohen katër lojtarë të Ajaxit  

Së bashku me De Ligt, shoku i tij i ekipit të Ajaxit, djali i Kluivertit, Justin Kluivert, gjithashtu po shikohet nga drejtuesit e Barcelonës.

Ndryshe, Barcelona dhe Ajaxi gjithmonë kanë pasur raporte të mira mes vete, por në vitet e fundit pak ka pasur transferime të ndërsjella. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori