LAJMI I FUNDIT:

Klubet më të vlefshme në BKT Superligën e Kosovës – prin Drita, pas tyre Prishtina

Klubet më të vlefshme në BKT Superligën e Kosovës – prin Drita, pas tyre Prishtina

Ueb faqja eksperte në vlerësimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’, ka analizuar BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Pas mbylljes së stinorit dimëror ka bërë një rivlerësim të vlerave të futbollistëve dhe klubeve.

Në bazë të kësaj, del se Drita ka në gjirin e saj futbollistët më të vlefshëm në Superligë.

Dhjetë lojtarët më të vlefshëm në BKT Superigën e Kosovës 2021/22
Lexo po ashtu Dhjetë lojtarët më të vlefshëm në BKT Superigën e Kosovës 2021/22

Vlera e Dritë vlerësohet të jetë 3.9 milionë euro, e përcjell nga Prishtina me 3.78 milionë euro.

Foto: Drita FC/Facebook

Në pozitat tre dhe katër janë Ballkani dhe Llapi. Suharekasit kanë në skuadër lojtarë me vlerë 3.78 milionë euro, aq sa Prishtina.

Në anën tjetër Llapi ka futbollistë në vlerë 3.28 milionë euro, shkruan Telegrafi.

Gjilani që e mbylli si deri në Superligë stinorin vjeshtor ka vlerë 3 milionë euro.

Drenica, Malisheva, Dukagjini, Ulpiana dhe Feronikeli kanë të gjitha vlerë nën 2 milionë euro.

Kjo tregohet edhe në renditjen e përgjithshme të BKT Suprligës pas 18 javësh, ku këto pesë klube janë në pozitat e ulëta. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori