LAJMI I FUNDIT:

Klose i lumtur me postin e ofruar nga kombëtarja gjermane

Klose i lumtur me postin e ofruar nga kombëtarja gjermane

Miroslav Klose ndihet i lumtur që i është bashkuar stafit të trajneri Joachim Low te kombëtarja gjermane.

Reklama

Ish-sulmuesi i madh i Gjermanisë dhe shumë skuadrave të njohura ka pranuar para disa ditëve një rol në kombëtaren gjermane, teksa tani pas daljes në stërvitje me futbollistët, ndihet i lumtur dhe krenar për këtë mundësi.

“Jam shumë i lumtur që jam sërish pjesë e kësaj familje të madhe, dhe të kem mundësi për të punuar këtu”, ka thënë Klose një konferencë për media, përcjell Telegrafi.

Zyrtare: Klose pensionohet nga futbolli, por merr një post në Përfaqësuesen e Gjermanisë
Lexo po ashtu Zyrtare: Klose pensionohet nga futbolli, por merr një post në Përfaqësuesen e Gjermanisë

“Kam menduar për këtë qe një kohë të gjatë. Si një lojtar, unë kam qenë gjithmonë i interesuar në taktikat dhe se si mund të bëj më mirë. Tani unë kam vendosur për të marrë një pamje të re në futboll si trajner i mundshëm në të ardhmen”.

“Për të pasur mundësinë për të punuar me një trajner fitues i Kupës së Botës është ndjenjë e veçantë dhe jo të gjithë e kanë atë mundësi. Unë dua të thith sa më shumë njohur që është e mundur që të më ndihmojnë në të ardhmen.

klose-1
Klose së bashku me Low gjatë seancës stërvitore të Gjermanisë

“Unë kam qenë i pranuar mrekullisht në stërvitjen e ekipit . Ata më integruan mua nga sekonda e parë dhe kjo është një nder i madh për mua”, përfundoi Klose. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori