Majlinda Kelmendi do të kthehet gjatë kësaj jave në Kosovë.

Kampionia olimpike në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo në vendlindje do të arrij më 14 gusht.

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit

Itenerari i fluturimit të aeroplanit të Kelmendit do të filloj prej Rios për në qytetin gjerman të Frankfurtit, pre nga ku do të vije në Prishtinë, transmeton Telegrafi

Kujtojmë se Majlinda Kelmendi ia solli Kosovës medaljen e parë të artë olimpike.

Mësohet se pritje shtetërore do ti bëj Presidenca dhe Qeveria e Kosovës. /Telegrafi/