LAJMI I FUNDIT:

Kimmich vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Kimmich vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Joshua Kimmich ka vendosur një rekord të ri në Ligën e Kampionë ve në  50 takime të luajtura.

Reklama

Bayern Munich fitoi mbrëmë  4-1 ndaj Lazios në  Ligën e Kampionë ve, duke kaluar kështu me një  këmbë në  çerekfinale.

Golat për Bavarezët u shënuan nga Robert Lewandowski, Jamal Musiala, Leroy Sane dhe një  auto-gol nga Francesco Acerbi, derisa Lazio realizoi me anë  të  Joaquin Correas.

Por, çfarë  rekordi arriti Kimmich të  thyente mbrëmë ?

Është  hera e 38-të  që  gjermani ka qenë  në  pjesë n fituese në  Ligë n e Kampionë ve, më  shumë  se çdo lojtarë t që  ka luajtur mbi 50 ndeshje.

Kimmich ka shënuar dhjetë  gola në  të  gjitha garat evropiane, gjersa ka pësuar vetë m pesë  humbje.

Lojtari e filloi karrierë n në  Ligë n e Kampionë ve qysh në  edicionin e parë  m klubin, kur kishte luajtur për 15 minuta në  fitoren 3-0 ndaj Olympiacosit në  shtator të  vitit 2015. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori