LAJMI I FUNDIT:

Kimmich më i miri: Schalke 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Kimmich më i miri: Schalke 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Bayern Munichu ka fituar 4-0 kundër Schalkes në kuadër të javës së 18-të në Bundesliga.

Reklama

Golat për Bavarezët i shënuan Thomas Muller me dy, Robert Lewandowski dhe David Alaba.

Bayerni ishte ekip më i mirë në fushë dh mori notën e përgjithshme 7.52, me Schalken që u vlerësua 6.45.

Bayerni 'shkatërron' Schalken për të vazhduar si lider i vetëm
Lexo po ashtu Bayerni 'shkatërron' Schalken për të vazhduar si lider i vetëm

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Joshua Kimmich që asistoi në tri gola dhe u botua me 10.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Alessandro Schopf me vlerësimin 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori