Kim Kardashian ka reaguar sërish rreth bisedës telefonike të bashkëshortit të saj, Kanye West me këngëtaren Taylor Swift, duke thënë se kjo e fundit është duke gënjyer.

Në ‘luftën e fundit’ midis yllit televiziv, 39-vjeçe dhe fituesit të ‘Grammy’, 30-vjeçe, Kim tha se Swift nuk po e tregon të vërtetën në lidhje me thirrjen telefonike të vitit 2016, mes saj dhe Kanye për këngën “Famous” – dhe mosmarrëveshja në vazhdim për sa i përket nëse biondja ishte në dijeni të teksteve të West, në të cilat ai e quajti atë një ‘bushtër’.

Kardashian, në një seri mesazhesh të postuara në Instagram, gjithashtu përplasi Taylor për kohën e saj në rihapjen e konfliktit pasi vendi mbetet i mbyllur mes pandemisë coronavirus.

Taylor Swift dhe Kim Kardashian West (Foto: Kevin Mazur/MTV1415/WireImage)

“Unë nuk e ndjeva nevojën për të komentuar disa ditë më parë, dhe unë jam në të vërtetë e turpëruar dhe e hipnotizuar që po e bëj këtë tani, por për shkak se ajo vazhdon të flasë për të, unë ndjehem se kam mbetur pa një zgjedhje por të përgjigjem sepse ajo në fakt gënjen”, ka thënë Kim.

“Për të qenë e qartë, e vetmja qështje që kam pasur ndonjëherë rreth situatës ishte që Taylor gënjeu përmes publicistes së saj e cila deklaroi se Kanye kurrë nuk thirri të kërkojë leje… Ata flisnin shumë të pastër kështu që unë ju bëj të gjithë ta shihni atë”, vazhdon më tej Kardashian.

Publikohen bisedat telefonike mes Taylor Swift dhe Kanye West Publikohen bisedat telefonike mes Taylor Swift dhe Kanye West

“Askush nuk e mohoi kurrë fjalën bushtër që u përdor pa lejen e saj”. “Në kohën kur ata flisnin kënga nuk ishte shkruar plotësisht, por siç të gjithë mund ta shohin në video, ajo manipuloi të vërtetën e bisedës së tyre aktuale në deklaratën e saj”, shton më tej 39-vjeçarja.

Taylor Swift, Kanye West dhe Kim Kardashian (Foto: Getty Images/Guliver)

Kardashian e bëri të qartë që ajo duke e komentuar situatën mes kohërave të kaluara për shkak të pandemisë.

“Kjo do të jetë hera e fundit që flas për këtë sepse sinqerisht, askush nuk interesohet”. “Na vjen keq që ju mërzitëm të gjithë me këtë. E di që të gjithë merreni me çështje më serioze dhe më të rëndësishme”, e përfundon bisedën e saj ajo.

E gjithë drama filloi në vitin 2009 në ceremoninë e MTV Video Music Awards, ku Taylor Swift fitoi çmimin ‘Best Female Artist’, e që West gjatë fjalimit të tij i kishte thënë se nuk e meritonte ajo. /Telegrafi/

Taylor Swift, Kanye West dhe Kim Kardashian (Foto: Getty Images/Guliver)