Kim Kardashian dhe Pete Davidson kanë ndarë rrugët dhe kanë vendosur të jenë thjesht miq.

28-vjeçari dhe 41-vjeçarja dolën si çift nëntë muaj më parë pasi ajo bëri debutimin e saj si prezantuese në “Saturday Night Live”, ku ai atëherë ishte anëtar i kastit.

Megjithatë një burim ka bërë të ditur për DailyMail.com se çifti u ndanë këtë javë për shkak të orareve të tyre të ngarkuara dhe distancën e gjatë, shkruan DailyMail.

Pete ka kaluar muaj duke filmuar filmin e tij të ardhshëm “Wizards!” në Australi, ku Kim e vizitoi atë në korrik për një arratisje romantike në pyllin e shiut Daintree.

Megjithatë, qëndrimi i tyre luksoz në një ‘ekolozhë’ luksoze me pesë yje në xhungël, me sa duket nuk ishte i mjaftueshëm për të shpëtuar marrëdhënien e çiftit.

Lajmi për ndarjen e tyre vjen një ditë pasi një burim i tha People se ‘distanca e gjatë nuk ka qenë e lehtë për Kim’ ndërsa Pete vazhdoi të filmonte jashtë vendit.

“Ata kanë shumë dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin, por zbuluan se distanca e gjatë dhe oraret e tyre të vështira e bënë vërtet të vështirë ruajtjen e një lidhjeje”, ka thënë një burim.

Ndarja e Kim me Pete vjen pasi ajo ende është duke u marrë me detajet ligjore të divorcit të saj nga bashkëshorti i saj i tretë Kanye West, me të cilin ka katër fëmijë – North, nëntë, Saint, gjashtë, Çikago, katër dhe Psalm, tre.

Edhe pse Kim fillimisht paraqiti për t’i dhënë fund martesës në shkurt 2021, procesi është ende duke u zhvilluar dhe këtë javë avokati i pestë i divorcit i Kanye deri më tani u tërhoq nga çështja.

Kim Kardashian dhe Pete Davidson po shijojnë romancën nga distanca, i dërgojnë njëri-tjetrit letra dashurie ndërsa ai është në Australi për xhirimet e filmit të ri Kim Kardashian dhe Pete Davidson po shijojnë romancën nga distanca, i dërgojnë njëri-tjetrit letra dashurie ndërsa ai është në Australi për xhirimet e filmit të ri

Kim dhe Pete për herë të parë shkëmbyen puthje gjatë paraqitjes së saj në “Saturday Night Live” tetorin e kaluar, gjatë një skice me temë Aladdin.

Menjëherë pas kësaj u publikua lajmi se ata ishin bërë çift në jetën reale – muaj pasi Kim paraqiti kërkesën për divorc nga Kanye, i cili në vjeshtën e kaluar po i lutej publikisht që t’i jepte një tjetër mundësi martesës.

Kim iu bashkua një liste të gjatë të të dashurave të famshme të Pete, duke përfshirë vajzën e Andie MacDowell, Margaret Qualley dhe vajzën e Cindy Crawford, Kaia Gerber, si dhe Ariana Grande dhe Kate Beckinsale. /Telegrafi/