LAJMI I FUNDIT:

Kevin Spacey deklarohet ‘i pafajshëm’ lidhur me akuzat për keqtrajtim të një 18-vjeçari

Kevin Spacey deklarohet ‘i pafajshëm’ lidhur me akuzat për keqtrajtim të një 18-vjeçari
Kevin Spacey (Foto: Tim P. Whitby/Getty Images for Sony Pictures/Guliver)

Kevin Spacey është deklaruar i pafajshëm lidhur me akuzat për ofendim seksual ndaj një 18-vjeçari në vitin 2016.

Reklama

59-vjeçari akuzohet se e ka prekur në mënyrë të pahijshme një punëtor në një restorant në Nantucket në Cape Cod, në shtetin Massachusetts.

Ai nuk ka folur gjatë seancës dëgjimore dhe gjykatësi nuk ka kërkuar që aktori të deklarohet, porse deklarimi si i pafajshëm ishte përfshirë në dokumentet që ia janë dorëzuar paraprakisht gjykatës.

Lajmet për Kevin Spacey
Lexo po ashtu Lajmet për Kevin Spacey

Aktorit i është ndaluar që të mos ketë kurrfarë kontakti me personin që ka ngritur padi në muajt në vijim, ndërsa rasti është shtyrë deri më 4 mars.

Spacey është dashur të kalojë nëpër turmën e gazetarëve për të kaluar nga vetura e tij deri në gjykatë, ku është mbajtur seanca dëgjimore që ka zgjatur 10 minuta.

Fituesi i dyfishtë i çmimit Oscar ka dashur ta shmangë paraqitjen e tij në gjykatë, teksa avokatët e tij kanë thënë se prezenca e aktorit do ta shndërronte seancën në një cirk.

Gjykata në Nantucket është shumë pranë vendit, ku dyshohet se ka ndodhur incidenti në vitin 2016. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Hulk Hogan martohet me bukuroshen 25 vite më të re, por vajza e tij nuk i shkon në dasmë

Hulk Hogan martohet me bukuroshen 25 vite më të re, por vajza e tij nuk i shkon në dasmë

Magazina
Xhensila Myrtezaj me fotosesion artistik gjatë shtatzënisë së dytë

Xhensila Myrtezaj me fotosesion artistik gjatë shtatzënisë së dytë

Magazina
Pas Kim Kardashianit, edhe Cher shkruan për represionin e Azerbajxhanit ndaj armenëve në Nagorno-Karabakh

Pas Kim Kardashianit, edhe Cher shkruan për represionin e Azerbajxhanit ndaj armenëve në Nagorno-Karabakh

Magazina
Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Magazina
Kalo në kategori