Kevin-Prince Boateng ka zbuluar se ai këshilloi vëllanë dhe mbrojtësin e Bayern Munich, Jerome Boateng, të bashkohej me Juventus.

Kevin-Prince u rikthye në Serie A te Fiorentina gjatë verës, pasi kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim te Barcelona.

Tani, sipas 32-vjeçarit, ai mund të ishte përballur me vëllanë e tij më të ri të shtunën nëse do të dëgjonte sugjerimin e tij.

Juventus ka dy opsione për ta zëvendësuar Chiellinin Juventus ka dy opsione për ta zëvendësuar Chiellinin

“Do të ishte mirë ta shohim këtu, mbi të gjitha sepse nuk duket se ai do të luajë shumë për Bayernin”, ka thënë fillimisht Prince Boateng për Bild.

“Në çdo rast, unë ia rekomandova Juventusin atij”.

Vëllezërit Boatang gjatë kohës sa luanin të dy në Bundesliga

“Juve është një klub i shkëlqyeshëm. Seria A është shumë interesante”, përfundoi ish-mesfushori i Milanit.

Jerome ishte lidhur me Bianconerët si një transferim i mundshëm në mbrojtje pas lëndimit të kapitenit Giorgio Chiellini. /Telegrafi/