Në verën e shkuar në Ligën premier zbarkuan dy trajnerët më të mëdhenj aktual Jose Mourinho dhe Pep Guardiola.

Ky kampionat ktheu shumë tifozë me blerjet e tyre dhe lojtarët e mëdhenj që militojnë në këtë vend.

Reklama

Por përsëri Liga Premier do ta ketë fjalën kryesore dhe këtë verë më transferime duke luftuar me gjigantë të Evropës si Barcelona, Real Madrid, Juventus, Bayern Munich e Paris St Germain.

Yjet e Ligës Premier si Eden Hazard, David de Gea, Alexis Sanchez dhe Romelu Lukaku, janë në proces të ndryshimit të skuadrave.

Duke ia shtuar këtyre emrave edhe Antoine Griezmannit dhe James Rodriguezit, atëherë kjo verë do të jetë e nxehtë. /Telegrafi/

Reklama

Romelu Lukaku (Everton)

Çmimi:  65 milionë funte. Interesimet: Chelsea, Manchester United, Bayern Munich

Reklama

Kylian Mbappe (Monaco)

Çmimi:  90 milionë funte. Interesimet: Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich

James Rodriguez (Real Madrid)

Çmimi:  60 milionë funte. Interesimet: Manchester United, Manchester City

Eden Hazard (Chelsea)

Çmimi:  80 milionë funte. Interesimet: Real Madrid

David De Gea (Manchester United)

Çmimi:  35 milionë funte. Interesimet: Real Madrid

Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Çmimi:  85 milionë funte. Interesimet: Manchester United, Arsenal

Michael Keane (Burnley)

Çmimi:  30 milionë funte. Interesimet: Chelsea, Everton, Liverpool, Manchester United

Ross Barkley (Everton)

Çmimi:  40 milionë funte. Interesimet: Arsenal, Manchester United, Tottenham

Reklama

Diego Costa (Chelsea)

Çmimi:  75 milionë funte . Interesimet: Tianjin Quanjian, Atletico Madrid

Alexis Sanchez (Arsenal)

Çmimi:  60 milionë funte. Interesimet: Manchester City, Bayern Munich, Chelsea

Sergio Aguero (Manchester City)

Çmimi:  60 milionë funte. Interesimet: Barcelona, Paris St Germain

Reklama

Kyle Walker (Tottenham)

Çmimi:  30 milionë funte. Interesimet: Barcelona, Manchester City, Manchester United, Chelsea