LAJMI I FUNDIT:

Këta janë futbollistët që kanë asistuar më shumë në vitin 2016

Këta janë futbollistët që kanë asistuar më shumë në vitin 2016

Luis Suarez është futbollisti me më shumë asistime në ‘top’ pesë ligat evropiane në vitin 2016. 

Reklama

Sulmuesi i Barcelonës edhe pse është një golashënues i lindur, duke fituar ‘Pichichin’ në Spanjë dhe ‘Këpucës e Artë’ në Evropë, dinë të bëjë edhe asistime.

Kjo pasi, që nga 1 janari i vitit 2016 është futbollisti që ka dhuruar më shumë asistime për gol në pesë liga më të forta evropiane.

Këta janë futbollistët që kanë ndikuar në më shumë gola këtë sezon (Foto)
Lexo po ashtu Këta janë futbollistët që kanë ndikuar në më shumë gola këtë sezon (Foto)

Luis Suarez ka asistuar plot 15 herë për shokët e tij, duke lënë pas vetës shokun e tij të skuadrës, Lionel Messi, i cili ka asistuar në 14-të raste.

Pas tyre, vijnë Koke i Atletico Madridit me 13 asistime, mesfushori i PSG-së, Angel Di Maria me 12 asistime, po aq sa ka edhe Dimitri Payer i Ëest Ham. /Telegrafi/

Më shumë asistime në ‘Top 5’ liga evropiane në vitin 2016:

Luis Suarez – 15 asistime

Lionel Messi – 14 asistime 

Koke – 13 asistime

Angel Di Maria – 12 asistime

Dimitri Payet – 12 asistime

Në trend Sport

Më shumë
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Kalo në kategori