LAJMI I FUNDIT:

Këta janë 12 lojtarët nën moshën 23 vjeç që kërkojnë të shpërthejnë në Kampionatin Botëror

Këta janë 12 lojtarët nën moshën 23 vjeç që kërkojnë të shpërthejnë në Kampionatin Botëror

Shumë yje të reja janë në pritje për të shpërthyer në Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi.  

Reklama

Sportsmail ka zgjedhur 12 lojtarë nën moshën 23 vjeçare që do të jenë në qendër të vëmendjes në Rusia 2018.

Yje si Dele Alli, Leroy Sane dhe Kylian Mbappe, tani vetëm janë yje, por ka edhe nga ata që janë pothuajse në të njëjtin nivel dhe mund ta thonë fjalët e tyre në garën më interesante në botë.

Disa lojtarë si puna e Goncalo Guedes, që ka shkëlqyer me Valencian, mund ta bëjë të njëjtën edhe me Portugalinë.

Edhe Franca ka lojtarë si Presnel Kimpembe dhe Corentin Tolisso që mund ta kenë fjalën e tyre në këtë garë.  /Telegrafi/ 

Jose Gimenez (Uruguai)

Klubi : Atletico Madrid

Andre Silva (Portugali)

Klubi: AC Milan

Achraf Hakimi (Maroku)

Klubi: Real Madrid

Goncalo Guedes (Portugali)

Klubi: Valencia

Presnel Kimpembe (Franca)

Klubi: PSG

Corentin Tolisso (Franca)

Klubi: Bayern Munich

Giovani Lo Celso (Argjentina)

Klubi: PSG

Julian Brandt (Gjermani)

Klubi: Bayer Leverkusen

Hirving Lozano (Meksika)

Klubi: PSV

Trent Alexander-Arnold (Anglia)

Klubi: Liverpool

Yerry Mina (Kolumbia)

Klubi: Barcelona

Keita Balde (Senegali)

Klubi: Monaco

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori