Wolverhampton ishte në bisedime me mesfushorin Franck Kessie, por ai dëshiron të qëndrojë te Milan.

Wolves kishin marrëveshje për 28 milionë euro për Kessien, por kanë hasur në vështirësi për ta gjetur gjuhën e përbashkët për kushtet personale.

Milan Neës shkruan se afrikani ka stërvitur me klubin normalisht dhe shpreson të mbetet në San Siro.

Franck Kessie. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Ai kishte ardhur para dy sezoneve nga Atalanta.

Klubi italian e ka shitur Patrick Cutrone në Ligën Premier.  /Telegrafi/