LAJMI I FUNDIT:

Kështu u ‘shpërblye’ Hakan Sukur prej Fethullah Gulenit për të mbështetur puçin në Turqi

Kështu u ‘shpërblye’ Hakan Sukur prej Fethullah Gulenit për të mbështetur puçin në Turqi

Hakan Sukur po ndiqet prej autoriteteve turke policore shkaku i mbështetjes së puçit të 15 korrikut.

Legjenda e futbollit turk dhe të Galatasarayt, Sukur po thuhet se ka pranuar para të majme dhe patundshmëri për të mbështetur organizatën terroriste ‘FETO’, e cila udhëhiqet prej klerikut mysliman, Fethullah Gulen.


Turp çfarë i kanë bërë Hakan Sukurit në Turqi
Lexo po ashtu Turp çfarë i kanë bërë Hakan Sukurit në Turqi

Sipas mediave turke, të cilat i referohen burimeve brenda hetimeve kundër futbollistit me prejardhje shqiptare, Sukur ka marr si dëmshpërblim një hotel me shtatë yje, ku një dhomë për një natë kushton 1000 euro, transmeton Telegrafi.

Sukur gjithashtu posedon disa shtëpi në lagjet e varfra, të cilat i ka blerë duke shfrytëzuar pozitën e vështirë të njerëzve në nevojë.

Futbollisti prishtinas fshihet prej historisë së Galatasarayt
Lexo po ashtu Futbollisti prishtinas fshihet prej historisë së Galatasarayt

Ndryshe, tashmë babai i ish-sulmuesit të kombëtares turke, Selmet Sukur është arrestuar nga autoritetet turke menjëherë pas faljes së namazit të xhumasë. /Telegrafi/

Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)
Lexo po ashtu Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori