LAJMI I FUNDIT:

Futbollisti prishtinas fshihet prej historisë së Galatasarayt

Futbollisti prishtinas fshihet prej historisë së Galatasarayt

Futbollisti me prejardhje prej Prishtinës është fshirë prej historisë së Galatasarayt.

Hakan Sukur më nuk ekziston për gjigantin turk, Galatasarayn, së bashku me ish-futbollistin tjetër, Arif Erdem.


E gjithë kjo pasi që dyshja dyshohet se kanë mbështetur klerikun Fetullah Gulen, i cili dyshohet se ka organizuar para disa muajsh puçin ushtarak në Turqi, transmeton Telegrafi.

Turp çfarë i kanë bërë Hakan Sukurit në Turqi
Lexo po ashtu Turp çfarë i kanë bërë Hakan Sukurit në Turqi

Sukur kohë më parë është fshirë edhe prej historisë së federatës së futbollit turk duke u linçuar si person ‘non grata’.

Vlen të theksohet se 45-vjeçari, Sukur, dhe 44-vjeçari Erdem kanë fituar tetë tituj kampioni shtetëror, një trofe të Ligës së Evropës si dhe pesë Kupa të Turqisë. /Telegrafi/

Hakan Sukur dhe Arif Erdem gjatë kohës sa ishin bashkëlojtarë tek Galatasay

Në trend Sport

Më shumë
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Liga e Kampionëve
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Kalo në kategori