Modelja e famshme Kendall Jenner, shpesh ka folur hapur për të kaluarën e saj.

Ajo ka cekur shumë herë se në adoleshencë kishte pasur probleme me akne, për çka ndjehej shumë e turpëruar.

Kendall Jenner (Foto: Cindy Ord/Getty Images/Guliver)

Së fundmi, në një intervistë për “The Telegraph”, Kendall ka rrëfyer se si ajo gjithashtu ndjehet inferiore pranë motrave të saj të famshme Kourtney, Kim dhe Khloe Kardashian.

“Motrat e mia ishin më të plota se unë. Ato kishin gjokse e unë jo. Rritja duke qenë një vajzë kështu e dobët, mendoja gjithmonë: “a duhet të jem më seksi sikur ato?”, ka thënë Kendall, e cila shton se “Ndjehesha sikur nuk kisha asgjë të përbashkët me to”, është shprehur Kendall.

Kendall Jenner (Foto: Brendon Thorne/Getty Images/Guliver)

Mirëpo e njëjta me kalimin e viteve filloi të transformohej dhe të shndërrohet në një prej modeleve më joshëse.

Ajo gjatë vitit 2018 u shpall edhe si modelja më e paguar e planetit. /Telegrafi/

Kendall Jenner (Foto: Dia Dipasupil/Getty Images/Guliver)