Kelly Rowland i ka bërë të qeshin fansat e saj me deklaratën se nuk e di se çfarë është Microsoft Excel dhe se nuk dëshiron të dijë për të.

Këngëtarja ka pranuar se nuk di asgjë në lidhje me këtë program kompjuterik, teksa e ka kujtuar videoklipin e këngës “Dilemma” me reperin Nelly, në të cilin shfaqet e nevrikosur teksa i shkruan mesazh të dashurit në një tabelë të Exelit.

(Foto: Screenshot/YouTube)

Edhe pse kanë kaluar 17 vite që nga publikimi i atij klipi, fansat akoma qeshin me këtë pjesë, ndërkohë që 38-vjeçarja nuk shqetësohet për këtë gjë.

“Nuk e di çfarë është Microsoft Excel. Nuk ia kam idenë. Prandaj, kur i kam parë të gjithë ato ‘meme’, nuk më ka interesuar”, ka thënë ajo në emisionin televiziv, The Real.

Pas kësaj deklarate të Kellyt nuk ka munguar edhe reagimi nga Microsoft që i kanë cituar vargjet e saj: “Pavarësisht asaj që bën, ne jemi të çmendur për ty”.

Para disa vitesh edhe Nelly ishte përgjigjur në lidhje me këtë skenë duke thënë se Exceli në telefonat celularë në fillim të viteve 2000 ishte teknologji e re. /Telegrafi/