0Shares

Balde Keita duket në rrugë të mirë për t’u transferuar në Ligën Premier.

Sulmuesi senegalez ka pranuar hapur se dëshiron largimin nga skuadra aktuale Lazio.

Kampioni italian Juventus ka këmbëngulur për të, por duket se sulmuesi anësorë ka zgjedhur transferimin në Angli.

Skuadra e tij e re pritet të jetë nga Londra, Tottenham Hotspurs.

Nën kampionët e Anglisë i kanë plotësuar kërkesat e Lazios.

Spurs kanë ofruar 30 milionë tek skuadra nga kryeqyteti italian për transferimin e senegalezit.

22-vjeçari do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare me ekipin nga Londra.

Në 31 ndeshje këtë edicion në Serie A, Keita ka shënuar 16 gola dhe ka dhuruar pesë asistime. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)