Keidi Bare do të luftojë për vendin e tij te Atletico

Keidi Bare është lojtari që do t’i shërbejë si transferim i ri Atletico Madridit për sezonin e ri, duke qenë se klubi spanjoll nuk mund të blejë lojtarë në këtë afat kalimtar.

Futbollisti shqiptar, i cili është produkt i Akademisë së Los Rojiblancos, pritet që të ketë minutazh më të madh nga Diego Simeone në sezonin e ri.

Atletico fiton Audi Cup, Keidi Bare protagonist (Video)
Lexo po ashtu Atletico fiton Audi Cup, Keidi Bare protagonist (Video)

Të paktën kështu shkruan gazeta AS në kronikën për ndeshjen, në të cilën talentët e Atleticos triumfuan ndaj Leganesit.

Duke qenë se një ditë më parë skuadra kishte luajtur një tjetër ndeshje, këtë herë Simeone kishte fituar lojtarët e rinj dhe Bare ishte titullar.

Ai luajti për 45 minuta dhe zhvilloi një ndeshje shumë pozitive në fitoren 0-1, transmeton Panorama Sport.

Simeone e zëvendësoi në fundin e pjesës së parë duke qenë se i duhet forca e tij për ndeshjet e kampionatit spanjoll, duke qenë se e konsideron si një nga të duhurit për të ndihmuar skuadrën e në edicionin e ri.

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos