Chelsea është duke e kërkuar me ngulm transferimin e Erling Haalandit nga Borussia Dortmundi.

The Blues tashmë janë njoftuar nga skuadra gjermane se për t’i marrë shërbimet e sulmuesit, duhet të paguajnë rreth 170 milionë euro.

Kështu, Chelsea e ka komoditetin që të investojë pa problem në Haalandin, duke ditur se tashmë ka fituar Ligën e Kampionëve, por edhe ka lojtarë në listën e shitjeve.

Pushimi duket se nuk ekziston në agjendën e Haaland – ylli i Dortmundit tashmë ka ndërtuar një fizik të ‘frikshëm’ Pushimi duket se nuk ekziston në agjendën e Haaland – ylli i Dortmundit tashmë ka ndërtuar një fizik të ‘frikshëm’

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, blutë e Londrës janë të gatshëm t’i shesin katër lojtarë për të transferuar norvegjezin.

Në listën e largimeve do të jenë lojtarët si, Fikayo Tomori, Hakim Ziyech, Tammy Abraham dhe Kepa Arrizabalaga.

Nga shitja e tyre mund të akumulohet një shumë rreth 110 milionë euro, e që Chelsea do të paguante vetëm edhe 60 milionë euro nga arkat e tyre.

Një problem kryesor për Chelsean mbetet paga e Haalandit, që thuhet se kërkon deri në 500 mijë euro në javë.

Chelsea fillon bisedimet me agjentin e Haalandit Chelsea fillon bisedimet me agjentin e Haalandit

Kjo gjë do të shkaktonte pakënaqësi te lojtarët e skuadrës londineze, me N’Golo Kante që është më i paguari me 300 mijë euro në javë, i ndjekur nga Timo Werner me 282 mijë, Ben Chilwell me 200 mijë e Kepa Arrizabalaga me 170 mijë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport)