LAJMI I FUNDIT:

“Katër gishta për katër gola” – festa e Guardiolas me miq pas fitores ndaj Real Madridit ka shkaktuar bujë

“Katër gishta për katër gola” – festa e Guardiolas me miq pas fitores ndaj Real Madridit ka shkaktuar bujë

Pep Guardiola ka festuar fitoren e Real Madridit (4-0) në rrethin e tij më të ngushtë të bashkëpunëtorëve dhe fotoja është realizuar në një dhomë private në stadiumin Etihad.

Reklama

Kjo foto ka tërhequr vëmendje, pasi që të gjithë burrat që ishin të pranishëm kishin ngritur katër gishta, në shenjë të katër golave të Man Cityt.

Pep shoqërohej nga Maniel Estiarte (ndihmësi kryesor), Pere Guardiola (vëllai i tij), Mauricio Macri (ish-presidenti argjentinas), Khaldoon al-Mubarak (president i Manchester City) dhe disa drejtues të tjerë të klubit.

“Kisha ndjesinë këto ditët e fundit se kishim një përzierje qetësie dhe qëllimi për të luajtur këto lloj ndeshjesh. E gjithë dhimbja që patëm vitin e kaluar ishte këtu dhe tani. Ishte shumë e vështirë se si humbëm”.

Pep Guardiola arriti shifrën e 100 fitoreve në Ligën e Kampionëve, thyen edhe rekord
Lexo po ashtu Pep Guardiola arriti shifrën e 100 fitoreve në Ligën e Kampionëve, thyen edhe rekord

“Ky ekip është kaq i përulur. Unë jam shumë krenar. Ata e marrin çdo garë seriozisht. Unë e urrej arrogancën në një farë mënyre, kur ti beson se je diçka që nuk je. Tani ata morën shpërblimin e tyre. Jeta të jep gjithmonë një mundësi tjetër”, ka thënë Guardiola pas ndeshjes.

Man City do të luajë me Interin në finalen e Ligës së Kampionëve më 10 qershor në Stamboll, që do të jetë finalja e tyre e dytë evropiane në tre vitet e fundit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori