0Shares

Finalja e Wimbledonit e mbajtur në Center Court të lagjes së famshme në Londër i pa shumë fytyra prominente në tribuna.

Ndër shumë personalitete ishin prezent edhe çifti mbretëror, Kate Middleton dhe Princi William.

Kate Middleton e ndjeshme ndaj princit të saj.

Dukesha e Cambridge në disa çaste shihet duke përkëdhelur dhe duke shfaqur dashurinë ndaj bashkëshortit të saj princ.

Çift i përkryer…

Në rrjetet sociale ata u komentuan pozitivisht nga adhuruesit e tyre në Britani, duke qenë se janë prej çifteve më të dashura në ishull.

Dukesha e Cambridge, bukuroshe e vërtet.

Në këtë finale u përballën Roger Federer dhe Marin Cilic, ku triumfoi Federer duke fituar grand slam turneun e 19-të. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)