LAJMI I FUNDIT:

Karol G flet për herë të parë për lidhjen e familjes së saj me Pablo Escobarin

Karol G flet për herë të parë për lidhjen e familjes së saj me Pablo Escobarin

Emri i Pablo Escobar ishte në të gjithë lajmet gjatë viteve 1980 dhe fillimit të viteve 1990. I konsideruar si një nga bosët më të mëdhenj të drogës në histori, Escobar kishte nën mëshirën e tij autoritetet kryesore kolumbiane.

Disa vite pas vdekjes së tij, këngëtarja e njohur Karol G, e lindur në Medellin, ka shpjeguar pse familja e saj është e lidhur me trafikantin e ndjerë të drogës.


Ajo u rrit në një familje modeste dhe në kohën kur lindi prindërit e saj e kishin takuar tashmë Escobarin, shkruan Marca.

Foto: Karol G/Instagram

Nëna e saj ishte një kameriere në Medellin dhe po luftonte për të përballuar jetesën.

Ndërsa punonte në një restorant, ajo takoi Escobarin, i cili konsiderohej si altruist dhe një njeri që ndihmonte njerëzit në nevojë duke ndërtuar shkolla dhe parqe.

Escobar la një bakshish të madh në restorantin ku punonte nëna e Karol G.

Këto para shërbyen si një nxitje financiare për familjen e këngëtares së njohur, por Karol G nuk ndjen dashuri ndaj Escobar.

Foto: Karol G/Instagram

Më vonë, Carolina e bëri të qartë se, aq sa këshilla e përmendur i ka ndihmuar familjes së saj, ajo refuzon kategorikisht gjithçka që bëri Escobar në jetë, pasi veprimet e tij lanë një gjurmë të tmerrshme në historinë e Kolumbisë, e cila ditë pas dite është rishkruar. duke treguar fytyrën e vërtetë të vendit, atë që shpalos talentin, solidaritetin, bukurinë natyrore dhe një aromë të pakrahasueshme kafeje.

“Vendi im ka një stereotip se e vetmja gjë që kemi atje është trafiku i drogës dhe droga. Dhe jo, ajo kohë ka mbaruar, unë ende shoh që njerëzit flasin për Pablo Escobarin, sepse njerëzit e shohin atë si personazh dhe e shohin sepse shfaqet në një serial, por në vendin tim është diçka që ka shkaktuar shumë dëme”, deklaron këngëtarja.

Foto: Karol G/Instagram

Përveç kësaj, Karol G është shumë mirënjohës që mund të jetë pjesë e atyre kolumbianëve që po e lënë emrin e Kolumbisë shumë lart ndërkombëtarisht.

Kjo falë suksesit që ka pasur me muzikën e saj, e cila po shtrihet gjithnjë e më shumë në të gjithë planetin, dhe dëshmi për këtë është ajo që ai ka arritur me albumin e saj të fundit, “Manana sera bonito”, i cili mbetet albumi më i dëgjuar në nivel botëror. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
E mbuluar dhe me kurorën e

E mbuluar dhe me kurorën e "miss"-it, publikohen të tjera fotografi të Kaderit nga e kaluara ku dukej shumë më ndryshe

Magazina
Linda Halimi befason me deklarata të tjera: Lumbardhi i ka shkruar vëllait tim, i ka kërkuar që unë të mos e ngacmoj në BBVK

Linda Halimi befason me deklarata të tjera: Lumbardhi i ka shkruar vëllait tim, i ka kërkuar që unë të mos e ngacmoj në BBVK

Magazina
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Sherr në Big Brother VIP Kosova 2? Alaudin Hamiti del me një sqarim

Sherr në Big Brother VIP Kosova 2? Alaudin Hamiti del me një sqarim

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
“Shko bërtiti gruas tënde se po flet palidhje”, degradon debati mes Bucit dhe Adrit në BBVK

“Shko bërtiti gruas tënde se po flet palidhje”, degradon debati mes Bucit dhe Adrit në BBVK

Magazina
Kalo në kategori