LAJMI I FUNDIT:

Kapitenia e Istogut, Albina Rugova tregon çka e dallon kampionin vjeshtor nga skuadrat tjera

Kapitenia e Istogut, Albina Rugova tregon çka e dallon kampionin vjeshtor nga skuadrat tjera
(Foto: kosovahandball.info)

Istogu është kampion vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogaset i kanë fituar 11 ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit dhe dimërojnë në krye të tabelës me 22 pikë. Istogu është rivalizuar sidomos nga Prishtina, që renditet e dyta me 20 pikë.

Reklama

Por, çka e ka dalluar Istogun nga skuadrat tjera në vjeshtë?

“Puna e vazhdueshme e klubit, prurje të reja të lojtareve nga jashtë dhe si pikë kryesore, mbajtja e lojtareve kryesore të Kosovës në radhët e veta”, thotë Albina Rugova, kapitene e Istogut dhe reprezentuese e Kosovës.

“Kombinimi i lojtareve vendore dhe atyre nga jashtë ka qenë i mrekullueshëm dhe ka sjellë rezultatin që kemi”, ka shtuar ajo.

Aloja pret që Istogu të vazhdojë me fitore edhe në pranverë.

“Shpresoj që edhe në stinorin pranverorë të kemi sukses të njëjtë. Por gjithmonë duke u mbështetur në punë dhe angazhim maksimal”, ka thënë tutje Albina.

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori