Kanye West ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamjet tronditëse të tij duke urinuar mbi një çmim “Grammy”, ndërsa vazhdon të tregojë betejën e tij me kompanitë menaxhuese ‘Universal’ dhe ‘Sony’, nga të cilat po kërkon të rimarrë të drejtat e muzikës së tij.

Reperi 43 vjeçar, publikoi në Twitter të mërkurën pasdite, një video që tregonte se një nga 21 çmimet e tij ‘Grammy’ ishte vendosur brenda një guaske tualeti, shkruan DailyMail.

“Më besoni … Unë nuk do të ndalem”, shkroi Kanye në mbishkrimin e videos, duke iu referuar ofertës së tij aktuale për të fituar pronësinë e këngëve të tij.

Kjo pamje erdhi pas një sërë postimet që bënë bujë në Twitter dhe që zgjatën disa orë. Gjatë së cilës ai shkeli kodin e sjelljes së faqes në rrjetet sociale pasi ndau detajet e kontaktit personal të një redaktori reviste që ai e quajti ‘një supremacist i bardhë’.

Kanye West hyn në grevë, thotë se nuk do të prodhojë muzikë të re deri deri sa të përfundojë kontrata e tij me ish-labelin Kanye West hyn në grevë, thotë se nuk do të prodhojë muzikë të re deri deri sa të përfundojë kontrata e tij me ish-labelin

“Nëse ndonjë nga adhuruesit e mi dëshiron të telefonojë një supremacist të bardhë … ky është redaktori i Revistës ‘Forbes’, shkroi West mbi numrin e telefonit të redaktorit të botimit Randall Lane.

West ka goditur vazhdimisht revistën në të kaluarën për dështimin e etiketimit të tij si ‘miliarder’. Postimi në Twitter qëndroi për 30 minuta dhe më pas u fshi.

Kanye West me çmimet e tij “Grammy” në vitin 2006 (Foto: Kevin Winter/Getty Images)

Në një status të veçantë, ylli gjithashtu bëri shaka se gruaja e tij, Kim Kardashian, do ta përfaqësonte atë në procedurat ligjore.

Kardashian vitin e kaluar zbuloi se po fillonte një praktikë katër-vjeçare të drejtësisë nën mbikëqyrjen e avokatëve Erin Haney dhe Jessica Jackson

Sidoqoftë, ajo ende nuk ka komentuar mbi problemet e fundit të burrit të saj.

Kanye West dhe Kim Kardashian në “Grammy Awards 2015” (Foto: Larry Busacca/Getty Images/Guliver)

Kim Kardashian po merr 24 orë pushim nga Facebook dhe Instagram për të protestuar ndaj fushatës kundër përhapjes së ‘urrejtjes, propagandës dhe keqinformimit’ në rrjetet sociale.

Beteja e tanishme e West me kompanitë menaxhuese filluan të hënën, kur ai sulmoi strukturën e industrisë së muzikës, duke deklaruar se muzikantët në të vërtetë kishin pak ose aspak fuqi, sepse firmat diskografike zotëronin të gjithë punën e tyre.

Ai u vu në shënjestër të kompanive “Universal” dhe “Sony” dhe u zotua të mos publikonte ndonjë muzikë të re derisa të lirohej nga kontratat e tij me ta. /Telegrafi/

Kanye West me çmimet e tij “Grammy” në vitin 2006 (Foto: Carlo Allegri/Getty Images/Guliver)