Feronikeli e ka fituar titullin e kampionit për herë të tretë në histori të klubit.

Drenicasit nën udhëheqjen e Zekirja Ramadanit, arritën 80 pikë, pesë më shumë se sa përcjellësi i parë Prishtina.

Transfermarkt.de e ka postuar një foto me hartën e Evropës, ku në çdo vend është edhe kampioni i atij shteti.

Nuk mungon as Feronikeli, që u bë kampionin javën e shkuar.

Aty janë edhe emrat e Partizanit të Tiranës që u bë kampion në Shqipëri dhe Shkëndijës së Tetovës që u shpall kampion në Maqedoni.

Juventus, Barcelona, Bayern Munich dhe Manchester City e kanë pamjen kryesore pasi që janë kampion të vendeve të mëdha. /Telegrafi/