LAJMI I FUNDIT:

Kamberi sërish te Rangers, gjiganti skocez e merr për ndeshjet e Ligës së Evropës

Kamberi sërish te Rangers, gjiganti skocez e merr për ndeshjet e Ligës së Evropës
Ryan Kent dhe Florian Kamberi. (Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Florian Kamberi kaloi katër muaj si i huazuar tek gjiganti skocez Rangers nga Hibernian.

Sulmuesi shtatlartë zhvilloi nëntë ndeshje me Rangers, duke shënuar një gol e duke bërë dy asistime.

Kampionati skocez përfundoi para kohe shkaku i pandemisë dhe Rangers nuk ka shfrytëzuar opsionin e blerjes.

Megjithatë dy skuadrat tani kanë arritur marrëveshje të re për huazimin e Kamberit në Rangers për ndeshjet e Ligës së Evropës.

Florian Kamberi . (Photo by Octavio Passos/Getty Images)

25-vjeçari tani ka një rast të ri për ta bindur klubin e famshëm skocez dhe trajnerin Steven Gerrard për ta blerë atë.

Kamberi nuk dëshiron të mbetet te Hibernian, ndërsa klubi bardhegjelbër kërkon rreth 400 mijë euro për shitjen e tij.

Gjithsesi për lojtarin interesim ka pasur edhe nga disa klube polake, por nuk përjashtohet mundësia që ai të rikthehet në Superligën e Zvicrës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Ndërkombëtare
Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Superliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Kalo në kategori