Florian Kamberi kaloi katër muaj si i huazuar tek gjiganti skocez Rangers nga Hibernian.

Sulmuesi shtatlartë zhvilloi nëntë ndeshje me Rangers, duke shënuar një gol e duke bërë dy asistime.

Kampionati skocez përfundoi para kohe shkaku i pandemisë dhe Rangers nuk ka shfrytëzuar opsionin e blerjes.

Megjithatë dy skuadrat tani kanë arritur marrëveshje të re për huazimin e Kamberit në Rangers për ndeshjet e Ligës së Evropës.

Florian Kamberi . (Photo by Octavio Passos/Getty Images)

25-vjeçari tani ka një rast të ri për ta bindur klubin e famshëm skocez dhe trajnerin Steven Gerrard për ta blerë atë.

Kamberi nuk dëshiron të mbetet te Hibernian, ndërsa klubi bardhegjelbër kërkon rreth 400 mijë euro për shitjen e tij.

Gjithsesi për lojtarin interesim ka pasur edhe nga disa klube polake, por nuk përjashtohet mundësia që ai të rikthehet në Superligën e Zvicrës. /Telegrafi/