LAJMI I FUNDIT:

Kalimi i Davies tek Real Madridi gjithnjë e më afër, Bayerni ka gjetur zëvendësuesin e kanadezit

Kalimi i Davies tek Real Madridi gjithnjë e më afër, Bayerni ka gjetur zëvendësuesin e kanadezit

Bayern Munich raportohet se i ka vendosur një çmim objektivit të Real Madridit, Alphonso Davies dhe janë gjithashtu duke u bërë gati për të blerë zëvendësuesin e reprezentuesit kanadez.

Sipas Sky Germany, një takim është mbajtur në Mynih mes agjentit të Davies, Nick Househ, dhe drejtorit sportiv të Bayernit, Christoph Freund, për të diskutuar mbi të ardhmen e lojtarit, e cila momentalisht është e paqartë.


23-vjeçari është nën kontratë me bavarezët deri në 2025 dhe po shtyen për një rritje substanciale të pagës për të nënshkruar një kontratë afatgjatë.

Sidoqoftë, Bayerni duket se nuk e ka pëlqyer këtë ide dhe nuk kanë shprehur gatishmërinë për të realizuar kërkesat e lojtarit, pasi që nuk janë të kënaqur me paraqitjet e tij të fundit.

Davies momentalisht është jashtë fushave për shkak të një lëndimi muskulor, por pritet që të rikthehet në ekip për ndeshjen e ardhshme ndaj Freiburgut.

Teksa bisedimet mes Real Madridit dhe Davies kanë vazhduar gjatë muajve të fundit, është lënë të kuptohet se negociatat kanë avancuar sa i përket anës financiare dhe se nuk do të jetë problem që të arrihet një marrëveshje.

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool
Lexo po ashtu Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Megjithatë, aryseja kryesore pse kjo lëvizje nuk ka ndodhur deri më tash është për shkak të kostos së transferimit. Real Madridi besohet se janë të gatshëm të ofrojnë deri në 40-50 milionë euro më së shumti, ndërsa oferta e parë pritet të jetë në regjionin e 35 milionë eurove.

Bayerni në anën tjetër nuk ka qëndruar duarkryq në këtë situatë dhe tashmë kanë nisur kërkimet e para për zëvendësuesin e Davies, ku favoriti kryesor mbetet Theo Hernandez i Milanit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori