Legjenda e Milanit, Leita Kaka beson se Lucas Paqueta mund të shkruajë historinë e tij të madhe si numri 10-të i ri i Brazilit.

Mesfushori 21-vjeçar ka impresionuar që kur u bashkuar me Rossonerët nga klubi i fëmijërisë Flamengo në janar dhe pritet të bëjë debutimin e tij si titullar te Brazili nën urdhrat e trajnerit Tite.

Ky pritet të jetë një rast i madh për talentin e Milanit dhe në mungesë të Neymarit, fanella me numrin 10 mund t’i jepet pikërisht Paquetas.

Tite publikon listën e Brazilit për dy ndeshjet e radhës, ftohen Paqueta e Vinicius Jr   Tite publikon listën e Brazilit për dy ndeshjet e radhës, ftohen Paqueta e Vinicius Jr  

Sipas legjendës së Rossonerëve dhe Selecaos, Kaka, Paqueta mund të shkruajë historinë si numri 10-të i ri i Brazilit.

Paqueta gjatë një dueli me Fabinhon në stërvitje

“Është e bukur të shohësh këtë marrëdhënie midis Milanit dhe Brazilit”, ka thënë fillimisht Kaka për Sky Sport.

“Paqueta u rrit në Brazil, luajti në Flamengo dhe tani po e sjell këtë bashkim mes Rossonerëve dhe vendin tim”.

Paqueta: Ëndërroj të bëj mirë te Milani ashtu si Kaka Paqueta: Ëndërroj të bëj mirë te Milani ashtu si Kaka

“Numri 10 i Brazilit? Është mirë për të, ai do të shkruajë një histori të mrekullueshme. Mendoj se ai është gati. Por kur je në fushë, numri në shpatullat tuaja nuk llogaritet”.

“Ai është i gatshëm për ekipin kombëtar, ai vetëm duhet të piqet në ndeshjen e tij, por ka një trajner të mirë që i njeh amerikanët e Jugut. Gattuso e ka ndihmuar shumë, po e ndihmon shumë dhe po rritet vazhdimisht”, përfundoi braziliani. /Telegrafi/