Drejtori i ri sportiv i Paris Saint-Germain, Luis Campos, i ka ndaluar lojtarët të dalin natën jashtë në kryeqytetin francez.

Campos mori pozitën në verë, pasi kishte punuar më parë për Monacon dhe Lille në Ligue 1.

Dhe megjithëse një pjesë kryesore e rolit të tij përfshin rekrutimin, Campos po luan rol disiplinor në një përpjekje për të sjellë përfundimisht Ligën e Kampionëve në Parc des Princes.

Federata Franceze e Futbollit nuk e njeh Galtierin si trajnerin e PSG-së Federata Franceze e Futbollit nuk e njeh Galtierin si trajnerin e PSG-së

Sipas L’Equipe, ai ka vizituar personalisht klubet e natës në qytet dhe dëshiron të informohet nëse lojtarët frekuentojnë ato.

Trajneri i ri Christophe Galtier është në favor të vendimit të rreptë, i cili është marrë me shpresën për të kufizuar problemet jashtë fushës në klub.

Deri më tani, asnjë lojtar nuk e ka vënë në dyshim ndalimin. Për qasjen e tij jo të pakuptimtë, Campos tha: “Nëse ka disa që nuk janë dakord, ata janë të lirë të largohen”.

Ndalimi i daljeve natën nuk është e vetmja masë e rëndë që po merret nën regjimin e ri.

Telefonat nuk lejohen ndërsa lojtarët hanë mëngjes dhe drekë në një përpjekje për të afruar skuadrën dhe për të sjellë më shumë unitet.

Të gjithë lojtarët duhet të hanë vaktet e tyre së bashku në kampusin e klubit “Camp des Loges” për të shmangur shfaqjen e padëshiruar jashtë.

Imazhi: Alamy

Lojtarëve të PSG-së u është thënë se duhet të paraqiten në stërvitje midis orës 8:30 dhe 8:45 dhe nëse vonohen pa një shpjegim të vlefshëm dhe të arsyeshëm, ata do të dërgohen në shtëpi.

“Nëse ka lojtarë që largohen nga kuadri, ata do të lejohen të largohen për në shtëpi për atë ditë”, ka thënë Galtier.

“Asnjë lojtar nuk do të jetë mbi grupin”.

Galtier udhëhoqi Lille drejt titullit të Ligue 1 përpara PSG-së në 2020/21 dhe gjithashtu mori drejtimin e Nices sezonin e kaluar përpara se të zëvendësonte Mauricio Pochettinon në PSG. /Telegrafi/