LAJMI I FUNDIT:

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero emëron Kenan Yildizin si trashëgimtarin e tij, duke thënë që t’i japin fanellën me numrin 10.

Talenti turk e admiron aq shumë idhullin e fëmijërisë, Del Pieron, saqë kopjon edhe festën e golit duke nxjerrë gjuhën jashtë.


“Yildiz është sigurisht ndër lojtarët e rinj që më pëlqejnë më shumë, ai tashmë ka treguar disa nga ato që mund të bëjë”.

“Unë do t’i jepja atij fanellën me numrin 10. Sezonin e kaluar, Nicolò Fagioli dhe Fabio Miretti tashmë kanë bërë gjëra të mëdha, dhe duke parë se ata janë italianë, është mirë si për Juventusin ashtu edhe për Italinë.

Allegri nuk garanton qëndrimin te Juventusi
Lexo po ashtu Allegri nuk garanton qëndrimin te Juventusi

“Ka shumë lojtarë të rinj premtues, por ne nuk duhet të nxitojmë të gjykojmë, kështu që ne mund t’u japim atyre kohë për t’u shprehur pa presion të panevojshëm”, ka thënë Del Piero për Radio Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori