Juventusi thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me babanë e Federico Chiesa, Enricon, por Fiorentina më me dëshirë do ta shiste te Interi ose Manchester Unitedi.

Zonja e Vjetër ka qenë prej kohësh e lidhur me Chiesan, megjithë insistimin e Fiorentinës që ata nuk do të shesin një tjetër ylli te Bianconerët pas Roberto Baggios dhe Federico Bernardeschit.

Sipas gazetës La Stampa, kjo nuk e ka ndaluar Zonjën e Vjetër të negociojë një kontratë me vlerë pesë milionë euro në sezon me babanë e tij dhe ish-sulmuesin e Italisë, Enrico Chiesa.

E pranon presidenti i Fiorentinës: Chiesa mund të largohet në verë E pranon presidenti i Fiorentinës: Chiesa mund të largohet në verë

Gazeta shton se pronari i klubit Viola, Rocco Commisso, mund të joshet për ta shitur 22-vjeçarin për 60 milionë euro.

Enrico dhe Federico Chiesa

Sidoqoftë, Commisso dëshiron që lojtari të transferohet te Interi ose Unitedi duke pasur parasysh rivalitetin midis klubit të tij dhe Juventusit.

Chiesa ka shënuar shtatë gola dhe ka asistuar pesë herë në 26 ndeshje për Fiorentinës këtë sezon. /Telegrafi/