LAJMI I FUNDIT:

Juventusi i rikthehet fitores në Serie A, fiton në shtesë ndaj Fiorentinas

Juventusi i rikthehet fitores në Serie A, fiton në shtesë ndaj Fiorentinas

Juventusi ka marrë një fitore të vuajtur ndaj Fiorentinas me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në Serie A.

Zonja e Vjetër i është kthyer fitores pas tri ndeshjeve në kampionat, duke triumfuar mes vështirësive në Allianz Stadium nga klubi Viola.


Pjesa e parë e ndeshjes ishte e gjitha e barabartë, me të dyja skuadrat që patën rastet e veta dhe menaxhuan njësoj ndeshjen.

Megjithatë, edhe përkundër disa rasteve për gol, shifrat mbeten të pandryshuara dhe ekipet shkuan në pushim me rezultat 0-0.

Në pjesën e dytë, përsëri u zhvillua lojë e fortë në mesfushë, e barabartë, por me vendasit për një nuancë më të mirë, pasi edhe ishin me një lojtar më shumë shkaku që Nikola Milenkovic (73’) u ndëshkua me të kuq.

Federico Chiesa (77’) goditi traversën, goli i Alvaro Moratas (82’) u anulua për pozite jashtë loje, por jo edhe i Juan Cuadrados (90+), i cili shënoi një gol të bukur pas një veprimi individual dhe ia siguri Juventusit fitoren 1-0.

Pas kësaj fitore, Juventusi e sheh veten në pozitën e tetë me 18 pikë, po aq sa ka edhe Fiorentina e shtata.

Në ndeshjen e ardhshme, Bianconerët udhëtojnë te Lazio, ndërsa Viola e pret Milanin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori