Klubi i madh italian, Juventusi është i gatshëm të rikthej në skuadër yllin francez të Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Mesfushori francez u transferua në vitin 2016 në Old Trafford për një shifër rekord aso kohe prej 105 milionë euro.

Megjithatë, Pogba ka dështuar të bëhet lider i skuadrën dhe shpeshherë ka qenë në bankën e të akuzuarve shkaku i rezultateve të dobëta të Unitedit.

Juventus vazhdon ta ndjek me vëmendje situatën e Pogbas Juventus vazhdon ta ndjek me vëmendje situatën e Pogbas

Situata e tij ka bërë që shumë klube evropiane të kërkojnë transferimin e tij, ndërsa edhe francezi është i interesuar të largohet nga klubi anglez.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Juventusi është i gatshëm të rris interesin e tyre për të nënshkruar me mesfushorin e Unitedit, Pogba.

Reali ka gati 105 milionë euro plus Bale për Pogban Reali ka gati 105 milionë euro plus Bale për Pogban

Edhe reprezentuesi francez thuhet se pëlqen rikthimin në Torino, ndërsa transferimi i tij do të mund të kushtonte rreth 150 milionë euro.

Pogba gjithashtu u lidh edhe me një transferim te Real Madridi dhe Paris Saint-Germain. /Telegrafi/