Juventusi pëson humbje në shtëpi nga Benevento – zbehen edhe më shumë shanset për titull

Juventusi është mposhtur në shtëpi nga Benevento me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 28-të në Serie A.

Pas vetëm katër minutash lojë, Zonja e Vjetër rrezikoi me anë të Cristiano Ronaldos, mirëpo portugezit i mungoi efikasiteti.

Më pas, ishte një moment i kontestueshëm (36’) për Biankonerët që kërkuan një penallti, mirëpo gjyqtari Rosario Abisso me ndihmën e VAR-it bëri me shenjë se nuk kishte lojë me dorë nga Daam Foulon i mysafirëve.

Ronaldo në minutën e 39-të shënoi gol, mirëpo ajo u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Në 45 minutat e dytë, kampioni në fuqi u shokua nga Benevento që kaloi në epërsi.

Adolfo Gaicha (69’), pranoi topin nga një bashkëlojtar, duke shmangur mbrojtjen e Juventusit, për të shënuar për 1-0.

Vendasit filluan sulmet e njëpasnjëshme, derisa Fedrico Chiesa kërkoi penallti, por arbitri bëri me shenjë që loja të vazhdojë.

Lojtarët e Andrea Pirlos nuk ia dolën që së paku të merrnin një pikë nga ky takim, duke pësuar disfatë në shtëpi.

Pas javës së 28-të, Juventusi gjendet në vendin e tretë me 55 pikë, aq sa ka edhe Atalanta me një ndeshje më shumë të zhvilluar. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tregohet i sinqertë për lojën që bëri Bayerni përballë Realit

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Tchouameni ndërpreu Mullerin në intervistë, krijohet situatë qesharake mes dyshes

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit

Arda Güler zbulon pseudonimin e tij tek Real Madridi: Jam i befasuar kur Modric më thërret kështu