LAJMI I FUNDIT:

Juventusi ofron katër lojtarë për Chiesan

Juventusi ofron katër lojtarë për Chiesan
Federico Chiesa (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Juventusi thuhet se është i përgatitur të ofrojnë Mattia Perin, Daniele Rugani, Luca Pellegrini dhe Cristian Romero në këmbim të yllit të Fiorentinës, Federico Chiesa.

Reklama

Tregu i transferimit pas coronavirusit është vendosur të mbizotërohet nga tregtia e lojtarëve, pasi shumica e klubeve po hasin në vështirësi financiare.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Juventusi pritet të udhëheqë garën për shkëmbime lojtarësh.

Chiesa vazhdon të mbetet objektiv i madh për Juventusin
Lexo po ashtu Chiesa vazhdon të mbetet objektiv i madh për Juventusin

Gazeta italiane shton se drejtori sportiv Fabio Paratici është gati të heqë dorë nga Rugani, Pellegrini dhe Romero në mënyrë që të transferojë Chiesan.

Sidoqoftë, Fiorentina do të interesohej veçanërisht për Perin, i cili aktualisht është në huazim te Genoa pa një mundësi për të blerë.

Edhe pse Bartolomiej Dragowski është numri 1 ​​i padiskutueshëm i klubi Viola, mendohet se ata mund të shesin atë nëse ata marrin një ofertë të mjaftueshme këtë verë.

Gjigantët italianë dhe anglezë në ‘luftë’ për Chiesan
Lexo po ashtu Gjigantët italianë dhe anglezë në ‘luftë’ për Chiesan

Nga ana tjetër, një lojtar që nuk ka gjasa të propozohet në marrëveshjen e madhe është mesfushori Rolando Mandragora.

Sipas Tuttosport,  Juve do ta blejë Mandragora përsëri nga Udinese për 26 milionë eurosh dhe do t’i japë atij mundësinë për t’u përfshirë në planet e Maurizio Sarrit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori