Juventusi po peshon një lëvizje për sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Riyad Mahrez.

Mahrez, 28 vjeç, ka luftuar për minuta nën drejtimin e Pep Guardiolas që nga ardhja e tij nga Leicester City për 60 milionë funte.

Ai ka përfunduar vetëm katër paraqitje nga 90 minuta të Ligës Premier dhe nuk ka luajtur asnjë minutë në ekipin e parë që nga janari.

Jo vetëm Isco dhe Icardi probleme me klubet - Pesë super yje që janë 'harruar' nga klubet e tyre dhe po e presin afatin kalimtar veror Jo vetëm Isco dhe Icardi probleme me klubet - Pesë super yje që janë 'harruar' nga klubet e tyre dhe po e presin afatin kalimtar veror

Situata e tij ka bërë që Mahrez të mendoj largimin nga Etihad, por edhe klubet evropiane të vihen pas tij.

Riyad Mahrez (Foto: Harry Trump/Getty Images/Guliver)

Sipas mediumit britanik The Sun, Mahrez së shpejti mund të luaj futboll së bashku me Cristiano Ronaldon dhe Aaron Ramseyn.

Kjo pasi Juventusi është i interesuar për nënshkrimin e reprezentuesit të Algjerisë.

Juventusi takoi përfaqësuesit e talentit Joao Felix Juventusi takoi përfaqësuesit e talentit Joao Felix

Përveç Mahrezit, Zonja e Vjetër ka shprehur interesim edhe për Joao Felix të Benficas dhe Romelu Lukaku të Manchester Unitedit.

Çmimi i yllit algjerian mendohet të jetë rreth 50 milionë euro. /Telegrafi/