Juventusi merr fitore në frymën e fundit, rrëmben pozitën e parë

Juventusi ka fituar ndaj Monzas në kohën shtesë me rezultat 2-1 në kuadër të ndeshjes hapëse të javës së 14-të të Serie A.

Zonja e Vjetër e nisi mirë takimin kur fitoi penallti në minutën e 11-të, por Dusan Vlahovic, gaboi në dy tentativa.

Por nuk vonoi shumë dhe pas një minute në këndoren e fituar Adrien Rabiot gjuajti me kokë, kur shënoi me kokë për 1-0.

Pjesën e dytë Juve e ruajti rezultatin në pjesën e dytë, deri në kohën shtesë.

Zhvillohej minuta e parë e kohës shtesë, kur Valentin Carboni shënoi për 1-1.

Por pas tre minutash, mbrojtësi Federico Gatti që shpesh herë i ka fituar pikë Juventusit këtë sezon, gjuajti dhe shënoi për 2-1.

Me këtë fitore të besuarit e Max Allegrit marrin pozitën e parë me 33 pikë, një më shumë se sa Interi që ka një ndeshje më pak./Telegrafi/

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Jamie Vardy refuzoi të ngriste trofeun e Championship pasi dy lojtarë të Leicester nuk ishin afër tij

Granit Xhaka me 'predhën' e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen