Juventusi kthehet te fitorja, fiton si mysafir i Bolognas

Juventusi ka shënuar fitore si mysafir ndaj Bolognas me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 18-të në Serie A.

“Zonja e Vjetër” e nisi ndeshjen në mënyrën më të mirë, duke realizuar që në start.

Një pasim i bukur ni Federico Bernardeschit gjeti Alvaro Moratan që shënoi për 1-0 më një goditje të saktë nga brenda zonës.

Rasti i vetëm i mirë tjetër në pjesën e parë ishte ai i Mattias Svanberg që gjuajti bukur me gërshërë, por goditja e tij shkoi ngjitur me shtyllën.

Edhe pjesa e dytë nuk është se kishte shumë raste.

Në minutën e 66-të, Bologna provoi barazimin, por goditja e Nicolas Dominguez u ndal nga Wojciech Szczesny.

Juventusi siguroi fitoren në minutën e 69-të, kur Juan Cuadrado gjuan bukur nga brenda zonës dhe qëlloi cakun për 2-0.

Fitorja e Juventusit ka mundur të jetë me e thellë, por në minutat shtesë Cuadrado nuk ishte i saktë.

Me këtë fitore Juventusi shkon në kuotën e 31 pikëve në vendin e gjashtë, që më pak se lideri Interi. /Telegrafi/