Federico Cherubini i Juventusit do të takohet sot (e mërkurë) me shoqëruesit e Angel Di Marias në Londër, ndërsa ata kërkojnë të bien dakord për një marrëveshje.

Takimi ka qenë shumë i pritur nga tifozët e Bianconerëve, shumë të entuziazmuar me perspektivën për të parë sulmuesin argjentinas duke iu bashkuar klubit të tyre.

Juventusi është i prirur ta marrë atë në një transferim të lirë dhe ata shpresojnë ta bëjnë këtë shpejt për të shmangur çdo komplikim të mundshëm.

PSG konfirmon largimin e Di Marias, Juventusi mbetet opsioni i tij i parë PSG konfirmon largimin e Di Marias, Juventusi mbetet opsioni i tij i parë

Sipas La Gazzetta dello Sport, të dyja palët janë optimiste se mund të arrihet një marrëveshje, por Di Maria duhet të bëjë një lëshim ose për kohëzgjatjen e kontratës ose për shifrat e përfshira.

Ai dëshiron një marrëveshje njëvjeçare, por Juventusi po ofron dy vite, duke kërkuar të përfitojë nga Dekreti i Rritjes.

Kjo e lë Di Marian me një zgjedhje: ose ai pranon një marrëveshje dyvjeçare me vlerë 7.5 milionë euro neto në sezon plus bonuse, ose një kontratë njëvjeçare me vlerë pesë milionë euro plus bonuse.

Bianconerët nuk kanë në plan të ndryshojnë këto oferta, duke lënë gjithçka në dorën e lojtarit. /Telegrafi/