LAJMI I FUNDIT:

Juventusi kërkon pikët e plota ndaj Fiorentinës – formacionet startuese

Juventusi kërkon pikët e plota ndaj Fiorentinës – formacionet startuese

Juventusi përballet me Fiorentinën në kuadër të javës së 22-të në Serie A.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Allianz Arena”.

Për këtë ndeshje, Zonja e Vjetër është pa Arkadiusz Milik, Fabio Miretti, Paul Pogba, Peeters dhe Ihatarren, që janë të lënduar, ndërsa Juan Cuadrado ka grip.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Viola nuk mund të llogarisë ne Sottil dhe Barak që po ashtu janë të lënduar, ndërsa Igor dhe Mandragora, kanë plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Danilo, Bremer, Alex Sandro; De Sciglio, Locatelli, Rabiot, Kostic; Chiesa, Di Maria; Vlahovic.

Fiorentina: Terracciano; Dodò, Milenkovic, Ranieri, Biraghi; Bonaventura, Amrabat, Duncan; Nico Gonzalez, Kouamé, Ikoné. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori