Juventusi fiton me lehtësi te Fiorentina, gati për derbin ndaj Interit

Juventus (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Juventusi ka fituar me lehtësi në udhëtim te Fiorentina me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të të Serie A.

Zonja e Vjetër ka vazhduar serinë pozitive dhe pa humbje në këtë sezon edhe pas udhëtimit të tyre tek një rival i vështirë si Fiorentina.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm mysafirët të cilët gjetën golin.

Bentancur shënoi një gol të bukur (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 31-të me anë të Rodrigo Bentancur, i cili shënoi një gol të bukur për 0-1 pas asistimit të Paulo Dybalas.

Në pjesën e dytë, Fiorentina hyri furishëm në kërkim të golit të barazimit, por u ndëshkua dy herë nga Zonja e Vjetër.

Festa e Giorgio Chiellinit (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Ishte mbrojtësi Giorgio Chiellini, i cili shënoi në minutën e 69-të për 0-2 pas asistimit të Juan Cuadrados.

Rezultatin përfundimtar e vulosi ylli portugez, Cristiano Ronaldo, i cili ishte i saktë nga pika e bardhë duke shënuar për 0-3 në minutën e 79-të.

Ronaldo shënoi nga pika e bardhë (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore, Juventusi ka 40 pikë në vendin e parë, ndërsa Fiorentina renditet në vendin e 10-të me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Zonja e Vjetër e pret rivalin e urryer Interin, ndërsa Viola udhëton te Sassuolo. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përleshja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun