Juventus po planifikon një ofertë të madhe shkëmbimi për të bindur Manchester Unitedin për ndarjen me Paul Pogba.

Real Madridi edhe më tutje vazhdon të konsiderohet si favorit për transferimin e mesfushorit të Francës.

Mirëpo, sipas  mediumit italian Corriere dello Sport, Juventusi po mendon të bëjë një ofertë të madhe të shkëmbimit.

Raiola për Pogban: E ardhmja e klientit tim, ende nuk është zgjidhur Raiola për Pogban: E ardhmja e klientit tim, ende nuk është zgjidhur

Megjithëse, drejtori Pavel Nedved kishte njoftuar javën e kaluar se Juventusi nuk mund të arrijë vlerësimin e Pogbas, Bianconerët janë të gatshëm të ofrojnë një alternativë të hollash, duke ofruar tre lojtarë.

Juventusi është i gatshëm të ofrojë shërbimet e Joao Cancelos, Blaise Matuidit dhe Douglas Costas në këmbim të Pogba.

Megjithatë, ende nuk ka asnjë garanci se Unitedi do të jetë i interesuar për këtë shkëmbim, me zëvendëskryetarin Ed Woodward që vazhdon të kërkoj 180 milionë euro për shitjen e tij. /Telegrafi/

Cancelo dhe Costa