LAJMI I FUNDIT:

Juventusi dhe Tottenhami në ‘luftë’ për Andersen e Ndombele

Juventusi dhe Tottenhami në ‘luftë’ për Andersen e Ndombele
Pamje nga neshja Juventus - Tottenham . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Juventus dhe Tottenham Hotspur janë duke e zhvilluar një betejë të ashpër për t’i siguruar shërbimet e mbrojtësit të Sampdorias, Joachim Andersen dhe mesfushorit të Olympique Lyon, Tanguy Ndombele.

Sipas Evening Standard, Tottenham është duke e ndjekur Andersen, që po ashtu admirohet edhe nga Juve.

Spurs janë në kërkim të një mbrojtësi pasi Toby Alderweireld mund  largohet, ndërsa Bianconerët janë fokusuar edhe te emrat e Cristian Romero, Merih Demiral dhe Strahinja Pavlovic.

Joachim Andersen te UC Sampdoria . (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Sa i përket Tanguy Ndombeles, gazeta shkruan se finalistët e Ligës së Kampionëve kanë përparësi.

Lyon nuk dëshiron të zbresë nga çmimi që i ka vendosur prej 60 milionë eurove.

Tanguy Ndombele . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Ndombele ka folur me fjalë të mira për klubin Tottehamit në një intervistë duke ia bërë me sy një transferimi atje.

Reklama

Juve, po ashtu është në ndjeke të Paul Pogbas që kërkon ta rikthej në klub.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Lavdim Pireva
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori