Juve shkel Milanin në finale, fiton për të katërtën herë radhazi Kupën e Italisë

Juventusi edhe një herë ka treguar se është skuadra dukshëm më e fortë në Itali.

Zonja e Vjetër ka fituar ndaj Milanit me rezultat 4-0 në finalen e Kupës së Italisë, sukses që klubi nga Torino e arrin për herë të katër radhazi.

Pjesa e parë ishte pa gola dhe me pak raste, ndërsa e dyta ishte komplet ndryshe.

Fillimisht Mehdi Benatia shënoi në minutën e 56-të, pastaj edhe Douglas Costa në minutën e 61-të.

Benatia shënoi edhe një herë në minutën e 64, ndërsa në minutën e 76-të erdhi dhe autogoli nga Nikola Kalinic.

Juve kështu fitoi për herë të katër radhazi Kupën e Italisë, ndërsa në përgjithësi ishte trofeu i 13-të.

Roma ka nëntë kupa, kurse Interi shtatë, kurse Fiorentina dhe Lazio nga gjashtë. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve