LAJMI I FUNDIT:

Juve konfirmon se Ramsey ka rezultuar pozitiv me COVID-19

Juve konfirmon se Ramsey ka rezultuar pozitiv me COVID-19
(Foto: Instagram/aaronramsey)

Periudha jo e mirë e Aaron Ramsey te Juventusi është duke vazhduar me lajmin se ka dalë pozitiv me COVID-19 dhe është në vetizolim.

Reklama

Mesfushori nuk është në planet e Massimiliano Allegrit dhe trajneri e ka bërë të qartë se Zonja e Vjetër është në kërkim të klubeve të interesuara për shërbimet e tij.

Giorgio Chiellini, Arthur dhe Carlo Pinsoglio, kanë qenë futbollistët e Juves të infektuar me coronavirus në javën e kaluar, mirëpo që të tretë janë shëruar.

Pas tyre, ka qenë Ramsey që ka rezultuar pozitiv me këtë virus dhe tashmë e ka nisur periudhën e izolimit.

Uellsiani u transferua te Bianconerët në verën e vitit 2019 si lojtar i lirë nga Arsenali, ndërsa kontrata e tij është valide deri në qershor të vitit 2023.

Newcastle United dhe Aston Villa kanë qenë klubet më të interesuara për shërbimet e tij, por në listë janë edhe Topçinjtë që planifikojnë kthimin e mesfushorit në Emirates. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori