Juventusi gaboi në fund të ndeshje skundër Lyonit duke pranuar gol dhe kështu nuk arriti të fitonte.

Bianconerët bënë paraqitje të mira, por në periudha të caktuara, sidomos në pjesën e dytë, mysafirët bënë po ashtu lojë të mirë.

Juve dështon të fitojë (Video) Juve dështon të fitojë (Video)

Individualisht u veçua Mario Mandzukic, i cili mori notën më të lartë (7.4), kurse pas tij te bardhezinjtë u rendit Claudio Marchisio (7.1).

Golashënuesi i Lyonit, Corentin Tolisso, u vlerësua me notën më të lartë te ekipi i tij (7.3), së bashku me Maxime Gonalons.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve:

Notat e lojtarëve në ndeshjen Juventus-Lyon.

Notat e lojtarëve në ndeshjen Juventus-Lyon.

/Telegrafi/